قابلیت ارتباط ماهواره‌ای آیفون ۱۴ خانواده‌ای را از آتش‌سوزی جنگل نجات داد

شایگان: قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره گوشی‌های آیفون تاکنون بارها نجات بخش انسان‌ها بوده‌اند و حالا یک خانواده را از آتش‌سوزی جنگل نجات داده است.

اپل با آیفون ۱۴ قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره را معرفی کرد تا کاربران به کمک آن بتوانند در مکان‌هایی بدون آنتن، با خدمات اضطراری تماس بگیرند. این ویژگی تاکنون بارها جان انسان‌ها را نجات داده است و اکنون یک خانواده به لطف تماس اضطراری آیفون از آتش‌سوزی جنگل نجات پیدا کردند.

نحوه کار قابلیت تماس اضطراری آیفون ۱۴

زمانی که یک کاربر از این قابلیت استفاده می‌کند، آیفون ابتدا چند سوال درباره وضعیت مطرح می‌کند و سپس به ماهواره‌ها متصل می‌شود و به‌طور کلی این کار ممکن است چند دقیقه طول بکشد. سپس تمام این اطلاعات به مراکز امداد ارسال می‌شود و متخصصان برای کمک به کاربر وارد می‌شوند.

تیم‌های امداد و نجات از ویژگی گوشی‌های اپل به‌عنوان یک تغییر مهم یاد کرده‌اند که تاکنون جان انسان‌های زیادی را نجات داده است. اخیراً این قابلیت باعث نجات جان مردی شده بود که با اتومبیل خود از لبه یک صخره سقوط کرده و حدود ۱۲۰ متر درون یک دره پایین رفته بود. اواخر سال گذشته هم گفته شده بود دو زن که در کشور کانادا گرفتار شده بودند، با کمک ارتباطات ماهواره‌ای آیفون نجات پیدا کردند.

قابلیت تماس اضطراری از طریق ماهواره اپل هم‌اکنون در ایالات متحده، کانادا، انگلستان، فرانسه، آلمان و چند کشور اروپایی دیگر قابل دسترس است و تا زمانی که در مکان تحت پوشش ماهواره‌ها قرار داشته باشید، از طریق مدل‌های آیفون ۱۴ یا آیفون ۱۴ پرو به آن دسترسی خواهید داشت./ دیجیاتو

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید